veritas psikiyatri dr ali hilmi yazici

Dr. Ali Hilmi Yazıcı

Psikiyatri Uzmanı – Kurucu

1969 yılında doğdu. Orta öğrenimini İzmir’de tamamladı. 1992’de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2 sene kamu hizmetinin ardından 1994-2000 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda psikiyatri uzmanlığı eğitimi aldı.2000-2004 yılları arasında İstanbul’da Balıklı Rum Hastanesi Psikiyatri Klinikleri’nde uzman doktor olarak çalıştı. Şizofreni ve antipsikotik ilaçlar konusunda çalışmaları uluslararası bilimsel dergilerde yayınlandı. 2007’de Veritas Psikiyatri’yi kurdu.
Analitik yönelimli kısa psikoterapiler, varoluşçu psikoterapi metotları, bilişsel ve davranışçı psikoterapiler ve bağımlılık özel ilgi alanlarıdır.

 

veritas psikiyatri ekibimiz elif

Elİf Okan Gezmİş

Uzman Klinik Psikolog

1988’de İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Lisesi’nden 2005 yılında, ODTÜ Psikoloji Bölümü’nden ise 2009 yılında şeref derecesiyle mezun oldu. Lisans eğitimi kapsamındaki zorunlu stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi 6. Psikiyatri Servisi’nde gerçekleştirdi. Aynı yıl başladığı Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını “Türkiye’de bir grup hiç evlenmemiş yetişkinde eşli cinsel davranışlar ve yetişkin romantik bağlanması: Keşifsel bir çalışma“ başlıklı teziyle Sosyal Bilimler Enstitüsü üçüncüsü olarak tamamladı. Yüksek Lisans eğitimi kapsamında çeşitli danışmanlık merkezlerinde gözlem ve psikoterapi çalışmalarında bulundu. 2011-2012 yılları arasında Bakırköy Belediyesi Sağlık Merkezi’nde psikolog olarak çalıştı. 2012 yılında makale ve kitap çevirmenliği yapmaya başladı. Çoğunluğu psikoloji alanında olmak üzere çok sayıda çeviri metni yayınlanmıştır.
Yakın ilişkiler ve bağlanma alanında çalışmalarına devam etmektedir. İş yerinde ruh sağlığı,ergen ruh sağlığı ve psikanalitik terapiler diğer ilgi alanlarından bazılarıdır.”

websitefinal-2

Mine Hasırcı

Uzman Klinik Psikolog

Mesleğim dışarıdan sıklıkla “dert dinlemek” diye görülüyor ve çekilmeyecek bir işmiş gibi düşünülüyor. Oysa benim gözümde, asla sıkıcı olamayacak, hakiki ve samimi bir iş. Psikoterapi yapmak, iyileştirici profesyonel bir ilişki kurmak ve bu şekilde bir insanın kendini dönüştürmesine vesile olmaktır. Bu da, benim için hem heyecan verici, hem de çok anlamlı.

Yıllardır ergen ve yetişkinlerle psikoterapi uygulamalarımı sürdürüyorum. Başlıca farkındalık terapilerinden biri olan Kabul ve Kararlılık Terapisi yapıyorum. Ayrıca Bilişsel Davranışçı Terapi (Kognitif Davranışçı Terapi) ve Bilişsel Varoluş Terapisi de eğitimini aldığım ve faydalandığım ekollerdir.

Eğitimim ve tecrübelerim hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayın.
Aldığım eğitim ver sertifikalardan bazılarını görmek için tıklayın.

Psikoterapi uygulamalarımın yanı sıra psikoloji üzerine okumayı, yazmayı ve faydalı bulduğum yazı ve araştırmaları paylaşmayı da anlamlı buluyorum. Psikolojiyle ilgili paylaşımlarımı takip etmek isterseniz:

veritas psikiyatri bilge cakir ekibimiz

Bİlge Çakır

Asistan – Sekreter

1969 yılında İstanbul’da doğdu. Beşiktaş Kız Lisesi’nden mezun olduktan sonra bankacılık sektöründe ve özel sektörde yönetici asistanı olarak görev aldı. 2005 yılından beri Veritas Psikiyatri ve Beyin Bilimleri’nde çalışmaktadır.”

veritas psikiyatri reza nehzati

Reza Nehzati

IT Uzmani-Video Editorü

1995’de İran’da doğdu.Beykent Üniversitesi Sinema ve Televizyon bölümünden Yazılım mühendisliği alanına geçti.Hâla Beykent Üniversitesi Yazılım mühendisliği bölümüne devam etmekte.IT alanına büyük merakı var HTML , CSS , Javascript ve PHP kodlama dillerine hakim.Veritas Psikiyatri ‘ye 2014 yılında katıldı ve ekibin en genç üyesi.Veritas psikiyatride tasarım,video düzenleme ve video çekim görevlerini üstleniyor.Düzenli olarak Veritas Psikiyatri YouTube kanalına videolar çekiyor.